Architecto-3D

Şöyle bir etrafa bakınca binaları yapmak çok da zor değil gibi görünüyor değil mi? Öyleyse bir denemeye var mısınız? Kitapçığı açın ve Architecto ile kendi yapılarınızı inşa etmeye başlayın. Kazanımlar arasında; görsel dikkat, odaklanma-konstrasyon, bağlantısal düşünme ve problem çözme becerileri yer alır.
Marka: FOXMIND
Eski fiyat: 159,90 ₺
69,90 ₺

OYUNUN AMACI

Her resim, kurulacak 3 boyutlu (3D) bir modeli temsil eder. Her modelin kurulumunda kullanılacak blokların tip ve sayısı her sayfanın sonundaki bir pencerede gösterilmektedir. Sarıdan-kolaydan başlayarak kırmızıya-zora kadar altı zorluk düzeyi bulunmaktadır.

TAVSİYELER

1. Azim. Architecto, oldukça çok yönlü mantıksal analiz ve mekânsal algı gerektiren bir oyundur ve ilerlendikçe oyuncularda bu tür becerilerin gelişmesine yardımcı olur. Bu yüzden, bu oyun dolambaçsız basit bir zihin egzersizi olmaktan ziyade azim gerektiren bir oyundur.

2. Çözümlere bakmadan önce, oyuncuların kendi yapılarını modelin resmedilişinde kul-lanılan açıdan incelemelerini tavsiye ederiz. Bu perspektif, daha önce fark edilmeyen hataları açığa çıkarır.

3. Yaratıcı ol. Oyuncuları kendi orijinal modellerini tasarlamaya teşvik ediyoruz. Hayal gücünüzü kullanın – belki de bu, oyunun en. tatmin edici ve oyuncuya en çok şey kazandıracak kısmı olabilir.

ÇÖZÜMLER

Önerilen çözümler kitabın sonunda bulunmaktadır. Kimi durumlarda belirli bir model için birden fazla doğru çözüm şekli olabilir. Gerekli görülenden fazla veya eksik parça kullanılmak-sızın modelle tıpatıp aynı olacak şekilde kurulan bir yapının doğru bir çözüm olduğu düşünül-mektedir. Çözümlerin anlaşılmasını kolaylaştırmak için her blok tipine aşağıda gösterildiği gibi bir renk kodu verilmiştir.

NOT

Kitapta yer alan resimler, her modelin gerçekten de resime göre kurulabileceğinden emin olmak amacıyla doğrulanmış ve geniş çaplı test edilmiştir. Buna karşın, kitapçık basıldıktan sonra oyunda herhangi bir hata veya eksiklik saptamamız halinde, söz konusu hata/eksiklik www.FoxMind.com sitemizde doğrulanarak düzeltilecektir. Bu yüzden, herhangi bir tereddüte düştüğünüzde ilk önce siteye bakınız