Gül Anne - Çoklu Zeka Geliştirici Masallar

Gül Anne
Eski fiyat: 6,00 ₺
5,00 ₺

Gül Anne - Çoklu Zeka Geliştirici Masallar

Masalın Teması:
Danışmak, başkalarının düşüncelerine kıymet vermek, yardımseverlik, deniz taşıtları. Çocuklara Kazandıracağı Kavramlar: Eski-yeni, özgür-tutsak, uzak–yakın, uzun–kısa
ÇOKLU ZEKÂ KURAMINA GÖRE MASALIN GELİŞTİRDİĞİ ZEKÂ ALANLARI:
Kişisel (İçsel) Zekâ: ‘Söz Dinlemeyen Yelkenli” başkalarının fikirlerine kıymet verme ve grup olarak hareket etme şuurunu destekleyen anlatımıyla kişisel içsel zekâyı geliştirir.
Doğa Zekâsı: Masalın kurgusu doğada geçmektedir. Masal, çocuklara deniz ve deniz taşıtları hakkında bilgiler vererek doğa zekâsının gelişimini destekler.
Kişiler Arası (Sosyal) Zekâ: Masalın temasını oluşturan, danışıklı hareket etme, birbirlerinin fikirlerine kıymet verme, sosyal hayattaki uyumu destekler. Masal bu yönüyle sosyal zekâyı geliştirir. Sosyal zekâsı gelişen bireyler sosyal hayatta başarılı bireyler olurlar.
Görsel ve mekânsal Zekâ: Masal, ortamı ve kahramanlarıyla zengin görsel öğeler içermektedir. Bu yönüyle masal, görsel ve mekânsal zekâyı destekler.
Sözel ve dilsel Zekâ: Masalda geçen cümleler ve kelimeler çocukların kelime hazinesini zenginleştirecek niteliktedir. Bu özelliğiyle masal, sözel ve dilsel zekâyı geliştirir.
Değerli Ebeveynler,
Çoklu Zekâ Kuramı’na göre zekâ çok yönlüdür; geliştirilebilir, değiştirilebilir ve öğrenilebilir. Eğlenceli Masallar’ı, çocuk eğitimine yüreğini koyan Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Nurşen Şirin kaleme aldı. Çocukların tüm zekâ alanlarını geliştirmek isteyen siz değerli ebeveynler için mükemmel bir kaynak eser. Çocuklar bu kitaplarda birbirinden keyifli masalları okuyacak, okurken pedagojik gelişimlerini sağlamış olacaklar. Ayrıca her masal için hazırlanmış iki etkinlikle çocuklar, hem eğlenecek hem de öğrendiklerini pekiştirecekler. 8 ayrı zekâ alanını geliştiren “Eğlenceli Masallar” ile çocuklar daha zeki, daha saygılı ve daha sağlam kişiliğe sahip olacaklar.
Çoklu Zekâ Etkinlikli Masallar: Masal, etkinlik, eğlence… hepsi bir arada!...
  • Dizi : Çoklu Zeka Geliştirici Masallar
  • İlk Basım Tarihi : 01.01.2006
  • Sayfa Sayısı : 16
  • Ebat : 20x26
  • ISBN : 978-975-263-338-4
  • Barkod : 9789752633384
  • Perakende Raf : 6 Ay - 5 Yaş Masal Hikaye
  • Kitaplık : Çocuk Kitaplığı