Meta Forms

Görsel ipuçlarını takip edin ve şekilleri yerlerine yerleştirin. Kolaydan zora doğru sıralanan kitapçıkta sürekli ilerleyin ve ilerledikçe daha çok eğlenin. Kazanımlar arasında; görsel dikkat, odaklanma-konstrasyon, bağlantısal düşünme ve problem çözme becerileri yer alır.
Marka: FOXMIND
Eski fiyat: 129,90 ₺
61,00 ₺

Görsel ipuçlarını takip edin ve şekilleri yerlerine yerleştirin. Kolaydan zora doğru sıralanan kitapçıkta sürekli ilerleyin ve ilerledikçe daha çok eğlenin. Kazanımlar arasında; görsel dikkat, odaklanma-konstrasyon, bağlantısal düşünme ve problem çözme becerileri yer alır.

İÇİNDEKİLER

80 Çözümlü mantık bulmacası içeren 1 kitap

9 Parça

1 Oyun Tahtası

OYUNUN AMACI

Tüm kurallara uyacak şekilde 9 parçanın 3x3’lük bir oyun tahtasının içine yerleştirerek mantık bulmacalarını çözmek.

İPUÇLARINI ANLAMA

Bulmaca kitabının başındaki “Hızlı-Başlangıç” bölümünden yardım alarak Meta-Forms oynamaya hemen başlayabilirsiniz. Belirli bir noktadan sonra oyuncular daha fazla yardıma ihtiyaç duyabilirler – bu amaçla bu bölümde kitaptaki ipuçlarının ne anlama geldiği açıklanmaktadır. Çocuklar yeni bir ipucunun kendilerine açıklanması için sizden yardım isterlerse, onları “GÖRSEL SÖZLÜK” e yönlendirerek cevabı kendi başlarına bulmaya teşvik edin.

Her ipucu basit bir mantıksal ifadenin görsel anlatımıdır. İpucu, “POZİTİF” veya “NEGATİF” olup olmadığına bağlı olarak “bir parça oyun tahtasının içerisinde nereye yerleştirilMELİ veya nereye yerleştirilMEMELİ” sorusuna cevap verir.

Pozitif İpucu  : “Bir parça nereye yerleştirilMELİ?” sorusunu cevaplandırır.
Negatif İpucu  : “Bir parça nereye yerleştirilMEMELİ? sorusunu cevaplandırır.
Spesifik parçalar : Parçaların renk ve şekillerini gösterir.
Şekille ilgili İpucu : Rengi bilinmeyen spesifik bir parçanın şeklini gösterir.
Renkle ilgili İpucu : Şekli bilinmeyen spesifik bir parçanın rengini gösterir.

BULMACA DÜZEYLERİ

6 seviyeye ayrılmış 80 mantık bulmacası bulunmaktadır. Oyuncuların mantık kavramlarını tanıması ve kendilerine güvenerek bu kavramları uygulayabilmesi için her seviyede yavaş yavaş yeni kavramlar tanıştırılmaktadır. İlk üç seviye 4-6 yaşlarındaki küçük çocuklar için uygundur. Oyuncular oyunda ilerledikçe, her bulmacıyı çözmek için çok daha karmaşık bir mantıksal çıkarım yapmaları gerekecektir. 4. seviyeden itibaren her yaştaki oyuncu, çözüme ulaşmada ve buldukları çözümü anlatmada zorlanır. Çocukların, gerektiğinde yetişkin desteği alarak, oyunda kendi hızlarına göre ilerleme kaydetmelerini olanak tanıyın.

ÇÖZÜMLER

Oyuncular, kitabın sonunda her bulmacanın çözümünü bulabilirler. Oyunculara, kendi çözümlerini kontrol etmeden önce tüm kurallara uyulduğunu teyit etmelerini tavsiye ederiz. Oyuncunun çözümü kitapta verilenden farklıysa, bir veya daha fazla kurala uyulmamış veya ipuçları yanlış anlaşılmamış demektir. Bu nedenle, ipuçlarını doğru anladığınızdan emin olmak için kuralları gözden geçirin ve daha sonra çözümünüzde hangi kurala uyulmadığını tekrar teyit edin.

META- FORMS Logic Builder oyununu BİTİRDİNİZ Mİ?


Meta-Forms Logic Builder oyunundan zevk aldıysanız ve bu tür mantık bulmacalarıyla daha fazla ilgilenmek istiyorsanız, bayinizden Meta-Forms Logic Booster’ı isteyiniz. İleri düzey versiyonda benzer ipuçları verilerek bu versiyonun sona erdiği yerde başlayan daha zeka geliştirici zorluklar sunulmaktadır. Kendinizi uzun soluklu inanılmaz bir zeka yolculuğuna hazırlayın.

Bu ürünü alan müşteriler aynı zamanda bu ürünleri satın aldılar

Skippity

İster düz, ister çizgi zıplayın ve üzerinden atladığınız Skipper'ları toplayın. Unutmayın, siz ihtiyacınız olan renkleri toplarken rakibiniz de ilerliyor. Kazanmak istiyorsanız, bir yandan da rakibinizi kollayın. Her renkten bir tane toplandığında bir set elde edilir.
109,90 ₺ 59,00 ₺

Noodlers Puzzle Box

Noodle'ları kartların üzerine öyle bir yerleştirmelisiniz ki, tek alanda hep 1 adet şekil kalsın. Şekiller arttıkça noodle’lar da artacak ama yine de işler biraz zorlaşacak. Kazanımlar arasında; problem çözme ve el-göz koordinasyonu yer alır.
69,90 ₺ 34,00 ₺

Q-Bitz - Görsel Beceri Küpleri - MindWare (Orijinal)

Yüzeyinde farklı desenler olan zarlarla, kartlardaki desenleri yapmaya çalışın. Kolay mı geldi? Öyleyse hemen karar vermeyin ve diğer raundları da deneyin. Q-Bitz'te 3 farklı zorluk seviyesi vardır. En çok kartı toplayan oyunu kazanır. Kazanımlar arasında; zihinsel görsel dikkat, parça-bütün ve şeki zemin ilişkisi, kısa süreli bellek, bilgiyi kopya etme ve transfer etme becerileri yer alır.
229,90 ₺ 114,00 ₺

Qwirkle

İster aynı şekli dizin, ister aynı rengi; karar sizin. Taşınızı diğer hamlelerinize uygun bir yere yerleştirirseniz işiniz kolaylaşır. İyi bir taktik ve planlama ile oyunu kolayca kazanabilirsiniz. Qwirkle zihinsel görsel dikkat, parça-bütün ve şekil-zemin ilişkisi, kısa süreli bellek, bilgiyi kopyalama ve transfer etme becerilerini geliştirir.
149,90 ₺ 84,50 ₺